projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Forum mieszkańców       imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii        Księga Gości

projekt: http://szablonownia.atcsites.com
projekt: http://szablonownia.atcsites.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekt: http://szablonownia.atcsites.com

VIII Konny Bieg na Orientację w Terenie

im. Generała Józefa Hallera

 

Od dnia 25 do 27 sierpnia 2006 r., odbyły się kolejne zawody konne, na trasie Jurczyce – Lanckorona wraz z Pielgrzymką Konną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jurczyckie Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków już od 2002 r. jest współorganizatorem imprezy, która odbywa się po malowniczych wzgórzach Płaskowyżu Draboża i Beskidu Śląskiego.

 

Konny Bieg na Orientację w Terenie im. Generała Józefa Hallera odbywa się  od 1999 r. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Zbigniew Strzeżywój-Burzyński z Małopolskiego Klubu Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich. Bieg odbywa się zawsze w ostatni  weekend sierpnia, a jego zakończeniem jest pielgrzymka konna po dróżkach kalwaryjskich i msza św. pod klasztorem w Kalwarii Zebrzydowskiej, na którą przyjeżdżają również pięknie udekorowanymi wozami ( wasągami) okoliczni rolnicy. Dla wielu z nich to powrót do wspomnień z dzieciństwa i wczesnej młodości, kiedy to właśnie takimi wozami, z okazji Wniebowzięcia Matki Bożej, jeżdżono na odpust do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W zawodach tych startują zawodnicy (również amatorzy jeździectwa) w kategoriach tj.:  bieg indywidualny, bieg w patrolach dwuosobowych, bieg w zastępach wieloosobowych oraz bieg z  zaprzęgami. Ich zadaniem jest znaleźć w terenie, zgodnie z otrzymaną mapą, wyznaczone punkty (o zróżnicowanym stopniu trudności i zróżnicowanej punktacji), w określonym czasie. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą ilość punktów, bez naruszenia regulaminu. Tegorocznymi zwycięzcami w biegu indywidualnym zostali:

I.                    Alfred Gibas

II.                   Grzegorz Gaczorek

III.                Adam Sołtys.

W biegu patrolowym:

I.                    Rafał Walaszek i Mateusz Walaszek

II.                  Ola Fus i Mariusz Pustuła

III.                Renata Pospichil i Krystyna Wierciak.

W biegu w zaprzęgach wystąpił tylko jeden wieloosobowy zespół w składzie:

Andrzej Rusek, Angelika Rusek, Krzysztof Rusek oraz jeden, jednoosobowy zaprzęg Fryderyka Walaska.

Impreza jak co roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Wszyscy uczestnicy VIII Pielgrzymki Konnej i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej, szlakiem kalwaryjskich kaplic, uczcili Pamięć Żołnierzy Polskich – Bohaterów września 1939 r.

 

 

 

aktualności

 

strona główna

 

© Paco