projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Forum mieszkańców       imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii        Księga Gości

projekt: http://szablonownia.atcsites.com
projekt: http://szablonownia.atcsites.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Walka z kapustą i widłami... czyli zmagania Jurczycanów

na II Turnieju Sołectw w Facimiechu

 

  Już po raz drugi reprezentanci naszej wsi wzięli udział w Turnieju Sołectw organizowanym przez gminę Skawina, dnia 30 sierpnia 2009 roku w Facimiechu. Na tegoroczne zawody jurczycka załoga w składzie: Teresa Niechaj, Grażyna Woźniczka, Monika Tondyra, Barbara Bylica, Adam Woźniczka, Wojciech Pająk, Stanisław Stopka i Kamilek Błaszczak, wczesnym popołudniem, udała się do Facimiecha. Z ogromnym zapałem, uśmiechem na ustach i wypiętymi torsami pojechali nie po to, aby zdobyć najwyższe trofeum (i nie sprawić innym zawodnikom przykrości), ale przede wszystkim, żeby pokazać, że znają się na żartach i potrafią świetnie się bawić.

Już podczas pierwszej konkurencji nasza drużyna udowodniła, że niestraszne jej żadna opona, nawet z największego we wsi kombajnu. Niczym 'strusie pędziwiatry' mknęli do mety. Żadna inna załoga nie rozpędziła się do tak zawrotnej prędkości, jaką osiągnęli nasi reprezentanci. Poświadczyć może publika, dzięki której udało się zatrzymać 'bestię'. Mamy nadzieję, że nikt nie ucierpiał!

 W kolejnych siedmiu konkurencjach Jurczycanie udowodnili, że potrafią zrobić wszystko, m.in.: salto-wywrotkę z podwójnym obrotem na piłce, rzucić widły w przeciwną stronę celu, a nawet uszkodzić zabytkowy powóz konny. Tego nie była w stanie dokonać żadna inna drużyna!!! :)

Nie wspomnimy nic o zajętym przez nas miejscu, ale zapewniamy, że za rok finał będzie należał tylko do nas... Jak tylko postanowią nas zaprosić :)

Niech żyje zabawa... :)

 

 

 

  

 

      

 

     

 

  

 

 

 

 

    

aktualności

 

strona główna

 

© Paco