projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Forum mieszkańców       imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty        Księga Gości

projekt: http://szablonownia.atcsites.com
projekt: http://szablonownia.atcsites.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Odsłonięcie popiersia Gen. broni Józefa Hallera w Jurczycach...

 

        W niedzielę  5 sierpnia bieżącego roku w naszej wsi Jurczyce odbyło się odsłonięcie popiersia Wielkiego gen. Józefa Hallera.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. polową, po której w oczekiwaniu na przyjazd głowy państwa harcerze przedstawili krótki występ artystyczny.

        Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Marią Barbarą Haller de Hallenburg, płk. Andrzejem Wojtyną i Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina Pawłem Kolasą odsłonili pomnik wybitnego Polaka-Gen. Józefa Hallera.

Prezydent podziękował za inicjatywę powstania popiersia w miejscowości narodzin i dzieciństwa wielkiego żołnierza, bohatera polskiej niepodległości wszystkim osobom w to zaangażowanym. Wspomniał także o zmarłej przed kilkoma dniami prof. Marii Dzielskiej-mieszkańce Jurczyc, która mocno była zaangażowana w organizacje tej uroczystości.

        Kolejnym punktem niedzielnego spotkania był poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i mieszkańców Jurczyc- pyszna wojskowa grochówka oraz degustacja domowych wypieków.

Następnie prezydent spotkał się ze społecznością lokalną, a potem zwiedził Izbę Pamięci Gen. Józefa Hallera i Hallerczyków, gdzie dokonał pamiątkowego wpisu do księgi gości.

        Późnym popołudniem przy wspólnym stole odbyła się biesiada.

Organizatorami tej historycznej już inicjatywy było: Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków, wraz z gminą Skawina, Stowarzyszenie Razem dla wszystkich, Sołtys i Rada sołecka  i zaangażowanymi przy pomocy mieszkańcami Jurczyc.

A.B.

       

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    

     

     

     

     

     

        

     

     

     

     

foto.P. B.

aktualności

 

strona główna

 

© Paco