projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Forum mieszkańców       imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii        Księga Gości

projekt: http://szablonownia.atcsites.com
projekt: http://szablonownia.atcsites.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekt: http://szablonownia.atcsites.com

Konkurs historyczny

 

19 kwietnia 2007 r., w Domu Ludowym w Jurczycach, odbyła się już IX Edycja Gminnego Konkursu Historycznego „Generał Józef Haller i Błękitna Armia”.

W konkursie, zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Generała Józefa Hallera i Hallerczyków, wzięli udział uczniowie czwartych, piątych i szóstych klas ze Szkół Podstawowych w Jaśkowicach, Kopance, Rzozowie, Woli Radziszowskiej, Wielkich Drogach, Zelczynie, Szkoła Podstawowa Nr 2 i Nr 4 w Skawinie oraz zespół z Jurczyc. Trzyosobowe drużyny odpowiadały pisemnie i ustnie na pytania przygotowane przez prowadzącą konkurs - mgr Teresę Szczygieł. Jury w składzie: mgr Joanna Cholewa, mgr Marian Strzeboński oraz mgr inż. Leszek Krupnik wyłoniło trzy najlepsze drużyny. Miejsce pierwsze zdobyli uczniowie Szkoły Nr 2 w Skawinie: Klaudia Smaciarz, Agnieszka Cieślicka oraz Grzegorz Rusek, miejsce drugie – Szkoła Podstawowa w Kopance, a miejsce trzecie - Szkoła Podstawowa w Zelczynie. Zespół z Jurczyc zajął siódme miejsce, ex aequo ze Szkołą Podstawową w Woli Radziszowskiej. Reprezentantami naszej drużyny byli: Klaudia Zielińska, Ania Zapałowicz oraz Jakub Łachman.

W ramach konkursu uczestnicy organizowali wycieczkę po miejscach pamięci związanych z rodziną Hallerów oraz wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą ich biografii. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody książkowe.

 

 

aktualności

 

strona główna

 

© Paco